| rellu a întrebat:

Care este tabloul clinic al unui pacient cu astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Crize paroxistice de lipsa de aer, cu expir prelungit, fluierator, urmate de tuse cu expectoratie minima, albicioasa.

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Tabloul clinic al unui pacient cu astm este farmat din:totalitatea completa a starii lui de sanatate incepand de la motivul internarii(cauzele), alte boli survenite complicand terapia si recuperarea, modul de manifestare a bolii.

| simona24 a răspuns:

...numai un cadru de specialitate iti poate da aceasta informatie si sa fie pertinenta.