| midnight_2375 a întrebat:

Care este valoarea leucocitelor atunci cand ai apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei peste 9000/mm cub. Poate ajunge chiar si pana la 20 000 (rar totusi, mai ales la copii).

| DiDi a răspuns:

Peste 8000/mm 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mare, insa depinde de stadiul apendicitei...ca daca ai lasat-o prea mult se poate transforma in peritonita si atunci e vai de mama ta. Poti face septicemie(infectie generalizata) si care are toate sansele sa fie tratata cu >

| Mary_Deny_1991 a răspuns:

Nu stiu exact....cum ar fi eu am avut apendicita flegmonoasa si am avut leucocitele 6000.se mira si domnul doctor cum de le-am avut asa de putin pentru ce aveam eu acolo.nu stiu exact.