| L3XxA a întrebat:

Care firma este mai buna? Blendamed sau Colgate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Eu stiu un lucru de acum douazeci de ani si totidin domeniu mi-au confirmat ceea ce stiu.Si anume:oricit de buna ar fi o pasta de dinti trebuie s-o schimbi temporar din trei in trei luni sau macar la jumatate de an cu altul.Blendamed protejeaza dintii pe 24 de ore formind in jurul lui un strat protector ca un body guard iar colgate ajute la fixarea calciului in dinti.Alege tu care varianta iti place.Cum mie imi plac ambele folosesc alternativ pe ambele si din cind in cind si aquafresh.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si una si alta, de preferinta colgate

| Ramonaaaa a răspuns:

Dupa parerea mea, Colgate este mai buna.

| Etelca a răspuns:

Eu folosesc Colgate si uneori AqquaFresh.Acum nu stiu care este mai buna.Mai bine intreaba un stomatolog pentru ca el stie care este mai buna.
Pupici!

| Gabi1335 a răspuns:

Colgate

| ღÐelly a răspuns:

Colgate dupa mine

| paty00 a răspuns:

Dupa parerea mea Colgate

| lucyxx12 a răspuns:

Colgate