| napolitana a întrebat:

Care fruct e cel mai sanatos? Cel mai bogat in nutrienti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca napolitana tongue

cel mai bogat in nutrienti (cele mai multe calorii ) nuca
cal mai bogat in vitamine/minerale/alte chestii necesare marul

auran
| auran a răspuns:

Kivi / marul

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toate fructele sunt sanatoare si bogate in nutrienti si vitamine.

| alma a răspuns:

Buna, vara avem ocazia de a face o pauza si sa reincarcam organismul cu energie.Incepem cu strugurii care are propietati de a stabiliza tensiunea arteriala, pepenile rosu si galben este excelent pentru a elimina toxinele, ciresile, piersicile si multe altele... Fa o salata de fructe si vei fi mai in forma ca niciodata. Pofta buna