| We4Jesus a întrebat:

Care ma ajuta sa scap de rosul unghiilor? ceva leacuri babesti? Nu imi dati nu stiu ce de tratamente ca nu ma pot tine de ele.
Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna)
http://www.csid.ro/beauty/ingrijire-frumusete/rosul-unghiilor-3790332/
Incearca sa te gandesti ca vor rade de tine..eu asa am facut cu fiica mea, avea acest obicei si nu putea scapa de el.
Am hotarat sa vorbesc cu 2-3 fete din clasa de la ea si sa rada de unghiutele ei.
Si uite asa a scapat de acest obicei.
O zi frumoasa sa ai:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da te cu ardei iute pe unghii

| KilluaZoldyck a răspuns:

Gandeste-te ca nu te va placea nici o fata laughing)

| niculita4tpu a răspuns:

Pune-ti un elastic (din ala subtire de cauciuc, nu de prins parul) pe mana si de cate ori realizezi ca iti rozi sau ti-ai ros unghiile plezneste-te de 3 ori cu el. La un moment dat o sa-ti intre in reflex

| Ralu22Ralu a răspuns:

Incerca sa iti pui otet pe unghii, sau piper, ardei iute. Daca iti pui unghiile tale vor avea un gust rau si nu le vei mai roade.Sau intreaba la farmacie, am avut si eu problema asta si farmacista mi-a recomandat un lac de unghii de la farmec, nu mai stiu exact numele lui, dar avea un gust amar de plante, dupa ce am folosit acest lac nu am mai avut probleme cu unghiile.