| catrina_adela a întrebat:

Care sport e cel mai sanatos pentru inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| adi a răspuns:

Atletismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Innotul face minuni, plus ca un un inotator are mai putine sanse sa faca stop cardiac...

| fabiola a răspuns:

Mersul pe jos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sportul care pune în mișcare toți mușchi este înotul urmat de volei, baschet și handbal.
Înainte să te apuci de practicarea unui sport mergi la medic pentru a lua avizul că ești apt pentru practicarea lui.
Nu o dată s-a întâmplat câte o nenorocire.
Succes.
Pa, pa.

| elena a răspuns:

Si eu sufar...imi iau inima in dinti...si sufar...

| cristi a răspuns:

Mai multe, sporturile in general care implica miscarea intregului organism, fotbalul, atletismul, inotul, mai sunt

| alexam a răspuns:

Oricare! Ideea e ca daca faci sport dar in alimentatia ta se regaseste un grad mare de colesterol si grasimi, degeaba faci sport. E clar ca grasimea e buna, dar in cantitati normale sau medii, NU mari! Mie imi plac: innotul, voleiul, handbalul, tenisul de camp, hiking-ul, climbing-ul... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inotul este pe primul loc pentru inima.In general toate sporturile sunt benefice organismului.Inafara de rugbylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inotul este pe primul loc pentru inima.In general toate sporturile sunt benefice organismului.Inafara de rugbylaughing