| alexya_8105 a întrebat:

Care stie cu ce trece febra musculara? va rog mult sad. fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pitbull22 a răspuns:

Cand ai febra musculara ii bine sa bei apa cu zaharhappy
asa faceam noi la antrenamente... dupa efort foarte mare. mancam glucoza sau un pahar de apa cu 2-3 lingurite de zahartongue

9 răspunsuri:
| hp1uk a răspuns:

O baie fierbinte si ia si o aspirina. de tot nu trece orice ai face, cam intr-o zi iti revii

| GuitaristFan a răspuns:

Un masaj bun cu gel Nurofen
Dar nu vrajeala de masaj, ci o frectie sanatoasahappy
Pune-l pe tatal tau sau pe mama ta sa iti facahappy

| Siminik a răspuns:

O baie cu apa fierbinte!

| Aleexutzaa a răspuns:

Pai din cate stiu eu...si mie imi foloseste asta mereu. febra musculara trece tot prin exercitii pe care sa le faci, stiu si eu, niste exercitii de incalzire.Nici eu nu l-am crezut pe profesorul meu de sport cand eram la ora si de la cea de dinainte aveam febra musculara, dar cand am inceput sa fac exercitii, cu dureri marunte, a dat roade.Bafta:*

| Steff_7182 a răspuns:

Cu miscare!

| baru a răspuns:

Sall. Aspirina, cu baie fierbinte urmata de rece. An nou fericit tie si familiei tale. Pa

| dany3la_7325 a răspuns:

Faci masaj unde te dorae. asa fac eu mai mult nuysh

| adutzadragutza a răspuns:

Pai nu trece cu nimic orice ai face, doar trebuie sa stai linistita in pata happy

| EvangelineDS a răspuns:

Fa o baie cu sare [dar apa sa fie fierbinte ma rog cat vrei tu dar nici calita] un masaj bun chiar si cu spirt si niste miscare si dupa aia te pui in pat si peste 3-4 ore esti ca noua
p. s daca nu mere iti trebuie o zii sa te recuperezi sau cum a spus @ptbull22 sa bei apa cu zahar da roade si ''suplimentar'' poti sa iei aspirina spper ca te-am ajutat [funda?]