| oOo VeVeRiTzA oOo a întrebat:

Care sunt beneficiile saritului coardei, ca si exercitiu pentru slabit? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darkgirl_9581 a răspuns:

E un bun exercitiu cardio si te ajuta sa slabesti frumos, dar trebuie sa ai si anumite restrictii alimentare ca sa poti slabi. Acum depinde de fiecare persoana, de varsta, si cat de usor slabeste. E bine ca te-ai gandit mai intai la sport!
Dar trenuie sa sari de 60 ori eventual cu mici pauze, 2-3, si nu mai mari de 2-3 min
Daca intr-adevar vrei sa tai in straturile de grasime, asemenea sport trebuie sa fac.

Pa Pa!
>big grin

1 răspuns:
| Alinutza_5368 a răspuns:

Faptul ca consumi multe kalorie atunci corpul tau incepe sa arda mai multe grasim. Dar depinde si de greutatea corpului tau daca ai prea multe kg in plus decat ar trebui sa ai poate sa iti afecteze oasele de la picoare si coloana.