| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt consecintele masturbarii zilnice pe termen foarte lung ca am citit un articol, ma refer din punct de vedere fizic aduce boli sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Masturbarea excesiva este strans legata de bolile psihice, tulburarile endocrine.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Nu-i exclus sa aduca anumite probleme comportamentale in relatia sexuala cu o partenera.Mai pe inteles de atata ****, vei avea prestatii slabe langa o partenera. Unii m-ar putea contrazice si ar spune ca de fapt este un antrenament.In cazul asta ii invit pe ei sa se antreneze si apoi sa presteze la doamne, cand vor da chix sa-si aduca aminte sa nu se mai contrazica.

| KickboxKO a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Da, pai asta credeam si eu..citisem ca se poate face chiar si cancer si alte boli

| Adry05 a răspuns (pentru KickboxKO):

Eh da, pe net scrie ca din orice faci cancer sau orice ai e simptom pentru cancer, asa ca nu mai lua si tu de bune toate bloggurile astea scrise de cei care citesc alte blogguri

| georgiana999 a răspuns:

Cand ejaculezi pierzi Magneziu, Calciu, Zinc, AminoAcizi. Daca reusesti sa suplimentezi prin tablete si eventual si din alimentatie, ar trebui sa fie ok faptul ca ai o,, rutina''.