| RobertG101 a întrebat:

Care sunt efectele asupra organismului date de castrarea la barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orgasmul cred ca e mai posibil find o eliberare de dopamina in creier doar ejacularea nu

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Cresc sanii,scade nivelul testosteronului,scade masa musculara,scade dorinta sexuala,poti avea depresie apoi,practic devi femeie asa cu incetul, scade lipsa de concentrare, incredere, ambitie, vointa

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Normal ca scade, nu o sa mai ai erectie deloc, adica isi va parea frumoasa dar atat o vezi dezbracata nimic special

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Vrei sa faci asta?

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru RobertG101):

Dorinta sexuala ramane, dar nu mai poate fi satisfacuta, asa ca in timp creste si devine din ce in ce mai perversa. In Kamasutra sunt detaliate practicile sexuale ale eunucilor, faceau sex cu barbati si se pretau la lucruri foarte perverse. Sunt date similare si din alte culturi, si chiar din India contemporana. Asa ca cine se castreaza ca sa scape de dorinta isi ia cea mai mare plasa.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru RobertG101):

Robert, nu se elimina, se satisface, acum sau in viitor, sau se sublimeaza, in activitati dificile si pasionante. Intelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru RobertG101):

Daca te calugaresti, stai departe de lume (mai ales de femei), dupa un timp devii asexual fara sa te castrezi.
La fel iti poate pierii orice pofta daca iti da o fata un picior puternic in scula sau daca-ti e muscata puternic organul... tongue

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaDart a răspuns (pentru RobertG101):

Cu asigurarea nu acopera ceea ce doresti tu, sunt unele chestii care nici nu intra in asigurare si trebuie sa platesti din buzunarul tau. A deveni transexual, trebuie sa dai bani grei din buzunar, caci efectiv cu transformarea de a fi "femeie", o operatie estetica costa foarte mult in Germania care nici nu o acopera asigurarea medicala. Asa ca degeaba ai de lucru, ca pana sa ajungi sa iti faci pe bucati pe fiecare in parte trebuie sa castigi intr-o luna cate 5000 euro sa iti poti face doar un sfert din transformarile corporale.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru RobertG101):

Nu vei fi obligat...
Vei face din placere big grin

| minrest a răspuns (pentru RobertG101):

Asexual nu poti sa devii intentionat.

| MihaelaDart a răspuns (pentru RobertG101):

Si eu ti-am dat un raspuns ca sa stii, ca degeaba ai asigurare daca nu acopera toate interventiile chirurgicale pe care le dorim. Macar m-ai citit si tu cu atentie, doar asa pentru simpla ta informare! caci eu ti-am citit tot si raspunsurile date de aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtffff... straight face sad

Răspuns utilizator avertizat