| The best!! a întrebat:

Care sunt exercitiile pentru cresterea in inaltime?
Si daca stiti ceva medicamente sau altceva care ajuta la cresterea in inaltime.Am 17 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://www.crestere-inaltime.ro/
Exista si o carte pe piata numita "Totul despre cresterea in inaltime" de Gabriel Lungu. Costa doar vreo 50 lei. Sper sa te ajute. Nu exista medicamente pentru cresterea in inaltime.Doar suplimente aliumentare.Principalii hormoni care intervin în crestere sunt: insulina, hormonul de crestere hipofizar (GH) care activeaza un factor hepatic de tip insulinic numit somatomedina, hormonii tiroidieni, hormonii corticosuprarenali si hormonii sexuali.

| Ady00pk a răspuns:

Incearca sa te intinzi mai mult, sa dormi mai mult, sa bei mai mult lapte.Practica un sport.
Nu exista formula magica.
In legatura cu medicamentele...nu vreau sa te mint dar exista.Hormonii de crestere. Dar iti poti lua gandul de la eihappy se elibereaza doar cu prescriptie mediala pentru cei ce au neaparata nevoie de ei(gen.probleme cu oasele sau de crestere foarte serioasa)si in plus sunt :
1.Injectabile
2.Foarte scumpe
Asa ca daca nu ai vreo problema grava nu ai cum sa faci rost de ei fara sa incalci legea.

| lindemona a răspuns:

Practica un sport, gen baschet, pe langa faptul ca e sanatos, te ajuta sa si cresti in inaltime. Si merge siguratwinking

| Loryoficial a răspuns:

Stai nemiscata intr-un picior timp de 10-15 minute ...si apoi sari cat de sus posibil de 100 de ori! am citit de pe un site. sigur merge!