| Reallynotme a întrebat:

Care sunt mai exact beneficiile inotului? Dar dezavantaje?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ĄĿiŒ a răspuns:

Hey!
Dezavantajele inotului sunt putine dar importante pentru o fatahee hee Daca esti in crestere umerii ti se vor lati iar parul, din cauza clorului din bazine, se poate rari si inaspri.
ATENTIE asta numai in cazul in care practici foarte mult in bazine si faci des antrenamente.
Beneficiile inotului sunt insasi faptul ca faci miscare, este un exercitiu bun cardiovascular, te poate ajuta sa slabesti si iti pune in miscare toti muschii crescandu-ti rezistenta.winking

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Beneficii: Antrenezi toti muschii corpului, si am impresia ca, cresti si in inaltime. Nu stiu exact.
Dezavantaje: Nu cred ca are...

| LIN2010 a răspuns:

Inotul de ajuta sa te dezvolti sanatos, la inot se folosesc aproape toate grupele de muschi, asa ca daca nu ai probleme medicale care sa-ti interzica inotul, atunci ai numai avantaje.Respecte

| Camelisa a răspuns:

Dezavantaj:riscu (dupa ce te lasi de inot si nu mai practici nici un sport) este sa te ingrasi, acum depinde si de persoana.Cunosc persoane care au patit asa ceva.
Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat