| ViolaTM a întrebat:

Care sunteţi vegani mă puteti ajuta?
Dacă intr-o zi manac 300g tofu. Am luat suficientă proteină?
Dacă manac 2 burgerii de fasole, sau linte, am luat suficientă proteina. Clar mănânc şi altceva pe lângă însă aici mă refer strict la proteină.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Am văzut un documentar despre vegani. Nu este suficient! Interesează-te la magazinele naturiste din oraș, nu cumpăra online, despre suplimente alimentare pe bază de plante, vitamine, minerale. Organismul uman nu este făcut pentru o hrănire doar vegetală sau doar animală. Suntem omnivori. Oricum, vă recomand și analize medicale, o dată pe an. Printr-un stil de viață monoalimentar, se pot declanșa diverse boli, probleme medicale. Sunt studii medicale pe acest subiect. Oricum, sănătate și dacă doriți să aveți copil sănătos va trebui să redeveniți omnivoră, altfel puneți în pericol sănătatea fătului, apoi a copilului după naștere. Sănătate! Dacă nu mă credeți căutați pe google, net, site-uri medicale.

| RAY a răspuns:

Nu vad de ce faci asemenea sacrifici complet inutile, adica serios pentru ce? omul e omnivor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ma carne si taci, daca iti eram parinte iti dadeam si 2 palme

| Doja a răspuns:

Uita-te pe eticheta ambalajului, calculeaza proteina si vei afla. Ai nevoie cam de 60g proteina minim pe zi.

| SantalPorcocale a răspuns:

Baga tofu-n vene