| Bonbardieruldeweekend a întrebat:

Care tigari sunt mai putin daunatoare? Cele facute in foita de trabuc, alea care sunt impachetate cate una sau cele obisnuite? Dau funda, multumesc de acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu conteaza, nociv este fumul degajat de tigari nu tutunul. Cu cat in organismul tau intra mai mult fum cu atat e mai periculos.
Cred ca iti dai seama ca tigarile electronice sunt cea mai buna varianta, cred ca de fapt sunt apa de ploaie pe langa astea.
Si nu te lua dupa astia care spun ca au ajuns la batranete fumand. Nu este o regula.
Tine minte, toti oamenii sunt DIFERITI, unii sunt mai puternici, altii mai slabi, unii fumeaza toata viata si nu au nimic, altii fumeaza cativa ani si fac cancer de plamani, altii nu fumeaza niciodata si pot face cancer de plamani (din alte cauze). Aici contribuie mai multi factori, mostenirea genetica, stilul de viata, imunitatea etc. Eu am vazut ce efecte au tigarile asupra prietenilor mei dupa multi ani de fumat (gen voce ragusita, tuse cronica, cearcane, dinti galbeni, piele uscata si patata-daca asta se vede pe dinafara gandeste-te cu ar fi in interior, ce impact are asupra organelor interne). E alegerea ta, eu doar ti-am raspuns la intrebare.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Cele obișnuite deoarece cele în foiță de trabuc sunt foarte puternice, iar plămânii tai primesc un harm mai mare...acum sa nu vina ăștia sa zică că țigările electronice sunt mai sănătoase pentru că este fals, am văzut oameni care au ajuns la bătrânețe fumând Marlboro red, iar cu țigări electronice zilnic nu cred că apuca nimeni vârsta lor vreodată.

| BurteaSebastian a răspuns:

Cele mai putin daunatoare sunt tigarile electronice.

| Simpatic a răspuns (pentru BurteaSebastian):

De unde ai tras aceasta concluzie?
Stii ca studiile nu iti dau dreptate? si tigarile electronice sunt la fel de nocive, diferenta intre cele electronice si cele normale sa le zic asa poate consta in maxim 5% mai putina periculozitate in favoarea celor electronice, deci e VAX.