Întrebare recomandată | carminaburana43 a întrebat:

Care vitamine intaresc acum la sfirsit de iarna inceput de primavara cel mai tare sistemul imunitar? Vitamax Q10 sau spirulina sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BotaNorbert a răspuns:

Poţi lua liniştită Vitamax 1 la două zile, dacă ai o viaţă activă/spotivă 1/zi, in ori ce caz organismul obţine vitaminele din alimente...deci incearcă să mănânci cât mai multe legume/fructe şi carbohidraţi pentru o viaţă sănatoasa/intărirea imunităţii.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe spirulină.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Vitamax Q10

| viotedy a răspuns:

Cele naturale din-ficat, patrunjel, drojdie de bere, cereale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe Vitamax, sunt cele mai bune.
http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/vitamax-capsule_12024
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te apuci si manaci fructe si legume decat sa iei tot felul de pilule facute de oameni care vor sa faca bani pe spinarea prostilor.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cele mai indicate sunt vitaminele din fructe / legume. Medicamentatie numai la nevoie.

Sanatate!

| MitroKta a răspuns:

Cel mai indicat e sa te apuci de mancat mai multe fructe si legume, o dieta cat mai diversa, ca sa se "subtieze" sangele. Fara medicamente in plus.

| CatalinaKaty a răspuns:

Vitamax e mai bun happy

| lazarsergiu a răspuns:

SupraDyn e cel mai bun!

| StefStefStef a răspuns:

Salut...calciu e un elemet important nu uita de el...mergi pe calciu cu vitamina c dar cel mai bine e sa mananci multe fructe, asa e cel mai bine, bafta
funda ^_^