| olidia a întrebat:

Casele de sanatate acopera chimioterapia? In cazul meu, in oras exista doar o clinica privata, ca plati casa la aceasta clinica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dani9354 a răspuns:

Din pacate casa de asigurari nu plateste nimic clinicilor private decat daca au contract cu acestia.in cazul dumneavoastra interesativa daca au contract cu casa de asigurari si daca au daca mai sunt plafoane. Un sfat mai bine mergeti la clinicile cu plata deoarece va vor acorda mai multa atentie decat la cele de stat. sper ca vam fost de ajutor.Multa sanatate

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, casa de asigurari acopera chimioterapia dar numai daca clinica respectiva a incheiat contract cu casa. Nu exista plafoane in chimioterapie, dar multi patrini de clinici priivate sunt prea comozi sa inceheie contracte cu casa de asigurari.