| Antonies a întrebat:

Cât costă să mă internez la spital? Mă refer dacă mă duc cu o problemă și îmi cere să mă internez. Am 16 ani. Sau ce cheltuieli suport? Perfuzii etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca la 16 ani esti elev si atunci esti asigurat de sanatate prin efectul legii si nu trebuie sa platesti pentru internare.

4 răspunsuri:
| Aihao19 a răspuns:

Daca esti asigurat nu trebuie da platesti nimuc, iar daca esti elev, esti asigurat.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Esti asigurat, nu ai de plătit nimic.Din cate stiu pana la vârsta de 20 de ani esti asigurat...

| cristi202 a răspuns:

Nimic, daca mergi cu trimitere de la medicul de familie. Eu așa am fost si am stat o săptămână, si m-au puricat pe toate fetele

| ionutborcea a răspuns:

Nu trebuie să plătesti nimic deoarece eşti încă minor şi elev esti aşigurat rolling on the floor