| anonim_4396 a întrebat:

Cât de eficiente sunt dopurile de urechi? A încercat cineva?
Care sunt cele mai bune?
Se găsesc în toate farmaciile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petruvb31 a răspuns:

În preent, dopurile de urechi sunt făcute din spumă de memorie (memory foam), care este un tip de burete prin care aerul se filtrează destul de lent. Asta ca o introducere la dopurile de urechi actuale.
Ele sunt de mai multe tipuri; unele blochează mai multă "gălăgie" iar altele mai puțină. Cu ele în urechi se aude puțin zgomot, dar închis (ca și cum ai fi într-o cameră încuiată). Despre care sunt mai bune, fiecare diferă, depinde de cât de densă este spuma.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Se gasesc in toate farmaciile dar si in hipermarketuri. Nu am auzit sa fie grozave. Incearca.

| Alive99 a răspuns:

Nu sunt asa de eficiente si pot cauza anumite infectii.Recomand casti si bagi ceva de pe youtube.Va fi mult mai ok.ahh da ..si nu folosi casti in-ear..foloseste ceva on-ear.
Succes