| LostInTheChaos a întrebat:

Cat de tare doare sa iti pui cercel in partea de sus a urechii? Si exista metode ca sa doara mai putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Doare cam 2-3 secunde, cat timp iti face gaura si pana iti pune cercelul. Dupa, zona se amorteste pentru cateva ore si in 2-3 saptamani nu o sa mai doara deloc. Cel mai important e ca in primele zile/2 saptamani sa ai grija sa nu lovesti urechea sau cercelul de ceva si sa cureti zona corespunzator, adica nu cu spirt, ci cu o solutie speciala pentru curatarea piercingurilor. Sper ca te vei duce la un salon pentru asta, si o sa ti-l faca cineva priceput, care iti va da si sfaturi de ingrijire pe perioada vindecarii.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mai bine nu-ti pui cercel. Poti fi considerat original si fara cercel.