| Unicucebeea a întrebat:

Cat dureaza o menstruatie? Mai mult de 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petruţa98 a răspuns:

Normal o menstrutie dureaza 4 - 5 zile... crie in caretea de biologie lasa a 7a sau http://dictionar.romedic.ro/cat-dureaza-menstruatia uita-te unde scrie Menoragia-Hipermenoree

10 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

In mod normal tine cam 3 zile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La majoritatea fetelor cam o saptamana.cred

| KaterinaPetrova a răspuns:

Poate sa tina si o saptamana. depinde de fiecare.la mine tine 6 zile.

| KiraVonHell a răspuns:

Tine aproximativ 3-4 zile se poate si mai mult.

papa.

| thegatekeeper a răspuns:

Da, mai mult de 2 zile, de obicei. Depinde de persoana. Poate dura intre 2-3 zile si chiar 7-8.

| DAC a răspuns:

Depinde de fiecare, cam intre 3-10 zile big grin

| Rockart a răspuns:

Între 3 şi 8 zile. Depinde de fiecare fată în parte.

| IGB a răspuns:

Fluxul menstrual normal la 25-28 de zile este de 3-5 zile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal intre 3 si 7 zile, dar ocazional se accepta si menstre de pana la 10 zile.

| LoredanaTM a răspuns:

Menstruatia poate dura si 7 zile. Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la chilotis.com