| AliceAne a întrebat:

Cat poate fi costul unei operati de scoaterea a unui fibrom uterin (Miomectomie)? si cat dureaza vindecarea? este adevarat faptul ca: daca ai adeverinta de salariat de la servici, nu platesti foarte mult sau deloc? urmeaza sa ma operez la jumatatea luni si vreau sa stiu cat mai multe... dau funda si voturi la toate raspunsurile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar ai incercat cu tratament? Cat de mare este fibromul si cati ani ai?

| AliceAne explică (pentru EmaS):

Are 8 cm, am 19 ani

| EmaS a răspuns (pentru AliceAne):

Draga mea, cred ca este bine sa mai mergi si la alt medic.Eu am fost la un medic si mi-a spus ca este cat capul unui copil.Si ca nu se poate decat cu operatie. Apoi am consultat alt medic care mi-a spus ca este de 3, 6/3, 6 si mi-a dat tratament cu orgametril.Iti doresc multa sanatate.

evenso
| evenso a răspuns:

Daca ai adeverinta de salarizare, spitalizarea si interventia chirurgicala este gratuita daca se efectueaza la un spital de stat ( daca vrei sa dai bani medicului care te va opera si anestezistului separat poti sa te interesezi de la pacientele din salon )
Vindecarea dureaza in functie de operatie / pacient / marimea fibromului etc. ) detaliile mai exacte iti va da chirurgul).
Iti doresc multa sanatate!

| BiBi1234 a răspuns:

Sa nu faci operatie..crede-ma..uita.te pe site.ul http://www.ramaifemeie.ro si sa stii ca mai nou exista o procedura numita embolizare care te vindeca in cateva zile, cam 3-4, este neinvaziva, si vei ramane femeie, mai mult dupa 3 ani cel mult vei putea sa ai si un copil. uita.te pe site.ul de mai sus..mult noroc:*