| Britney22 a întrebat:

Cat timp dureaza rujeola si rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Depinde de fiecare, la unii e numai 4-5 zile iar la unii 7-8, dar un medie cam 7 zile! Asta daca respecti indicatiile medicului si tratamentul! pentru ca daca nu le respecti s-ar putea sa se agraveze si sa ajungi si la mai mult!

4 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

6-8 zile maxim 10

Răspuns utilizator avertizat
| Mx_Alexandra_1997 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de rubeola :o varianta mai usoara:care tine 5-6 zile....si una mai grea:care tine 9-10 zileewinking. oricum 7 zile nu ai voie sa iesi din casawinking...mananca multe fructe legumea ..bea lichide multe medie 3 litri pe zi! mult succes!