| AvalohAlyn a întrebat:

Cata apa trebuie sa bem zilnic? Si de care? De la robinet sau apa plata de la magazin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Medicii spun 2 litri de lichide. Dar dacăeşti sportiv ş spune 3 litri. De la magazin. Nu de la robiet că este plin ă de bacterii şi nefiltrată corespunzător.

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Minim 2 litri.
Apa plata facuta chiar de tine.
O fierbi, o lasi sa se raceasca, apoi o pui la frigider si este mai sfanta ca toate!
O seara buna happy

| Λndrei a răspuns:

Minim 2l. Există modalități de a testa puritatea apei. Ai putea chiar să pui puțină apă într-un vas transparent. Cu cât timp stă mai mult așa și nu își schimbă culoarea, cu atât este mai bună.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Minim 2 litri.

| milan9 a răspuns:

Apa de la robinet contine Aluminiu si Fluor, elemente chimice periculoase pentru organism.
Intr-un interval de timp relativ scurt ele deterioreaza iremediabil creierul.
Este necesar asadar ca sursele de apa sa fie verificate intrucat consumul de apa ESTE FOARTE IMPORTANT.

Cauta cartea "PUTEREA VINDECATOARE A APEI"- dr. Fereydoon B. pentru a identifica legaturi intre diferitele afectiuni ale organismului si problema deshidratarii... thinking

| Sn4k3 a răspuns:

Minim 2 litri si se zice ca apa de la robinet nu este buna, dar depinde acum, in unele locuri este buna. (Vezi si tu dupa gust)

| R0R0 a răspuns:

Min 2l de apa plata (de la magazin).

| Oana92 a răspuns:

Cat iti cere organismul. Eu nu sunt de acord cu reteta stat de 2 litri pe zi. Fiecare organism e diferit si are nevoi diferite, daca iti cunosti corpul iti dai seama cand are nevoie de apa.

Eu zic ca apa plata e cea mai buna. Sau de la fantana, daca are analizele facute. Eu nici la caine nu ii dau apa de la robinet...

| Idkidk a răspuns:

Eu aș recomanda apa plată, deoarece este curățată.winking
Cea de la robinet nu este chiar bună.
O femeie a luat o bacterie din apa de la robinet... Și te poate durea burta.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Doi litri de apa mineralabig grin.

| Clubăreală a răspuns:

Cat iti cere corpul..nu conteaza, daca tie iti cere sa bei 15 litri, bei, daca nu, bei cat poti. Iar apa de la robinet, in unele orase este mai buna ca apa plata.