| anonim_4396 a întrebat:

Cate Kg pot slabi in 2 saptamani?
Am 120 Kg in prezent!
am 185cm inaltime

Ajutor!
cum se poate slabi cel mai repede fara sa fac prea multa miscare
pentru ca am probleme cu coloana si nu pot face miscare multa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai manca grasimi, dulciuri, paine alba, sucuri din comert, patiserie, fast food. Mananca cat mai multe mancaruri proaspete (gen salate de toate felurile) sau mancaruri gatite de tine acasa cu cat mai putina grasime. Carnea mananc-o la gratar (Grill de bucatarie) sau fiarta la aburi. Fara porc, doar vita, pui sau curcan.
Bea apa cu lamaie daca n-ai probleme cu stomacul, combate celulita si arde grasimea treptat.
Bea minim 2L de apa plata (se poate si minerala da nu recomand, duce la balonare) ca sa nu ai retineri de apa.
Renunta la zahar, inlocuieste-l cu miere.
Cam atat in principiu. Ai 3 mese principale si gustari constituite din : nuci, migdale, alune, samburi de floarea soarelui CRUDE TOATE. sau shakeuri din fructe facute de tine acasa.
Succes!

| johnbucuresti a răspuns (pentru Adry05):

Ma gandeam sa incerc sa beau doar apa fara sa mai mananc nimic!?
Am mai reusit 1 saptamana intreaga si am slabit 5Kg
dar pe urma m-am ingrasat 15 Kg

| Adry05 a răspuns (pentru johnbucuresti):

Doamne nu! In niciun caz sa nu te infometezi, doar sa mananci alimente sarace in calorii. Iti recomand sa-ti iei aplicatie My fitness pal, o sa te ajuta sa-ti tii calculul a calorii si sa-ti fixeze in functie de varsta, greutate si inaltime un numar zilnic de calorii ca sa slabesti.

| Carpen_Sabina_1992 a răspuns:

In fiecare dimineata pe stomacul gol bea un pahar de apa calda inainte cu 30-40 minute sa mananci si nu mai manca dupa ora 20:00

| johnbucuresti a răspuns (pentru Carpen_Sabina_1992):

Am inceput sa mananc din ce in ce mai putin.
CU NU A MAI MANCA DUPA ORA 20 NU SE APLICA LA OMUL MODERN
eu ma trezesc pe la ora 11AM merg pe la clienti pana la ora 11PM apoi ma culc la ora 5AM
De cele mai multe ori prima masa a mea este la ora 23 apoi mai aveam o masa inainte de culcare pe la 4AM