| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Cate kg trebuie sa am la 1.68 normal sa arat bine am 16 anii inaltimea mea e ok la aceasta varsta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Greutatea normala ar fi 65Kg, dar +/- 7 kg sunt inca normale.
Probabil vei mai creste in inaltime pana la 20 ani.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Undeva la 60 de kg e perfect, o sa mai cresti esti la pubertate

| David_Vaduva_1998 explică (pentru RAY):

Inaltimea mea e ok adica nu sunt scund in decembrie fac 17 mi se pare ca sunt cam mic

| RAY a răspuns (pentru David_Vaduva_1998):

Nu esti scund, sunt sanse sa ajungi la 1, 74, 5 cam asa

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam 68-69 kg maxim ar trebui sa ai, ideal vreo 63-65 kg. Inaltimea ta e normala desi spre capatul de jos al intervalului, probabil vei mai creste undeva spre 1.70-1.73.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielGL a răspuns:

60/65kg