| Alextusent a întrebat:

Cate oua are voia sa manance un copil de un an?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur ou doar fiert odata la doua zile dimineata, al ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un copil de un an poate manca numai galbenusul de la ou (fiindca de la albus poate face alergii), maxim un galbenus fiert tare la 3 zile.

| adryana_6040 a răspuns:

Doua oua proaspete pe saptamana fierte.