| RoseAndBiia a întrebat:

Cate zile trebuie sa te dai cu cryopharma pe negi? De la altii am auzit ca trebuie sa te dai 4 zile apoi urmatoarele 4 zile sa nu te mai dai. De la altii am auzit ca trebuie 15 zile sa te dai

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă e vorba de "creion" ( cu gel ) sau spray...

Oricum, are PROSPECT : e chiar aşa de GREU să-l citeşti?

1. "Creion" cu gel : se aplică o dată/zi, timp de 4 zile consecutive!

Apoi, faci o PAUZĂ de 4 zile, iar dacă negul NU dispare, se poate RELUA tratamentul după pauză.
Deci, altă aplicare timp de 4 zile, apoi altă pauză de 4 zile...

"Puteti relua aceeasi schema de tratament de pana la 4 ori." - SURSA = Prospectul de la linkul :
http://www.remediu.ro/......14611.html

2. Spray : se efectuează o SINGURĂ aplicare/îngheţare, apoi se AŞTEAPTĂ 14 zile!

"In marea majoritate a cazurilor, e suficient un singur tratament. De obicei, verucile vulgare dispar intr-un interval de zece pana la 14 zile de la tratament. Verucile de dimensiuni medii, verucile mai vechi sau verucile plantare pot necesita doua sau trei tratamente. De obicei, verucile mari si vechi e nevoie sa fie tratate cu Wartner mai mult de o singura data. Daca veruca sau o portiune din veruca nu a cazut inca dupa doua saptamani, tratamentul poate fi reluat in deplina siguranta. Daca dupa trei tratamente cu Wartner nu se observa nici o ameliorare, consultati medicul." - SURSA = Prospectul de la linkul :
http://farmacie.allshops.ro/produs/1000217/cryopharma/

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Pentru negi eu am folosit rostopasca.Am luat de afara planta si am pus sucul proaspat pe neg si miracol: negul a disparut.Incearca si tu. Poate reusesti.La mine a mers.

| mimi1770 a răspuns:

Cea mai buna varianta e sa tai coaja de la o nuca verde si sa o pui peste neg cateva ore.Repeta asta zilnic cu o alta bucata de coaja, iar negul va disparea. Zona se va innegri datorita acidului din nuca care dizolva negul, dar nu iti face griji pentru ca zona innegrita isi va reveni dupa ce incetezi sa aplici coaja de nuca. Sper ca ti-am fost de ajutor.