| HubbaBubbaGirl a întrebat:

Ce alimente produc gaze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fasole,mazare...

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Fasolea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fasolea, vrei să gazezi pe cineva?

| RAY a răspuns:

Orice care combinat cu niste enzime din stomac produce gaze, fasolea, varza, oul produce sulf etc

| Azµre a răspuns:

Fasole, varză, struguri

| Irena97 a răspuns:

Fasolea baloneaza, varza, ridichile ( mai ales aia neagra).
De la toate dai gaze.

| AlbaAura a răspuns:

Cele bogate in amidon si carbohidrati. Ceapa,anghinarea,varza,fasolea,mazarea,prunele,perele,piersicile, porumbul, cartofii, laptele si branzeturile la cei care au intoleranta la lactoza si bauturile carbogazoase, in special cele cu indulcitori sintetici.Chiar si guma de mestecat fara zahar.

Răspuns utilizator avertizat
| diannna38 a răspuns:

Fasolea si varza morata astea sunt cele mai bune alimente pentru gaz

| VladMarian99 a răspuns:

Pai...Fasolele,castraveti murati happy, varza murata, mazarea......Cam atat stiu eu! Sper sa te fi ajutat! Bafta! laughing

| alin10alin a răspuns:

Fasolea