| bogdanandrei2000 a întrebat:

Ce ar fi mai bine pentru a-mi indrepta spatele, box-ul sau karatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ambele dar eu as merge pe karate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa intrebi un medic ortopedic pentru ca noi nu avem cunostine in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci karate pentru. a-ti indrepta spatele, eu am 2 ani (si ceva) de karate si acolo trebuie sa stai cu spatele dreptla orice exercitiu(si normal ca facem si exercitii pentru asta).Dar, la box stai mai mult carn, si cunosc mai multe persoane care merg la box si sunt cu spatele carn. laughing) In plus, la karate nu primesti pumni in cap ca si la box.
BAFTA! :X

| PeFuga a răspuns:

Kinetoterapie. Daca ai o problema cu spatele, fara recomandarea unui medic specialist, oice sport facut dupa capul tau s-ar putea sa faca ai mult rau decat bine.

| Mikoyan a răspuns:

Kinetoterapie si recuperare medicala.

| Fastmanx21 a răspuns:

Karate