| nenneta a întrebat:

Ce are voie sa manance dupa o operatie de apetincita un copil de 10 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am mancat sticksuri, iaurt fara fructe, si supa chioara de legume(doar zeama, fara legume) si ceaiuri cat curpinde.Nu are voie sa manace prajeli, sarmele, carnati...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e aia apendicita?

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am mancat dupa operatie ceai cu sticksuri, supe si cam atat. Timp de o saptamana. Pe urma poate manca normal. Ideea e sa nu se baloneze daca mananca cartofi, varza, fasole si sa ii se rupa firele.

| mihaela_5361 a răspuns:

Doar mâncăruri uşoare, supe, ciorbe, supe-cremă, în general mâncăruri care nu-i încarcă stomacul şi se digeră uşor.

| psiholoaga a răspuns:

Ca si un adult: multe supe, ceaiuri, fructe, dar nu acide (banane, de exemplu, are voie).

mlm
| mlm a răspuns:

Ceaiuri, supe strecurate, abia de a3 a zi poti incepe sa mananci branza de vaci, carne fiarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feuceeu