| AidaAmaranta a întrebat:

Ce as putea face ca sa am silueta? Ce sa mananc? fac aerobic.ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Meli a răspuns:

Buna! 1.Ca sa ai o silueta trebuie sa faci miscare. Fie alergi zilnic, fie te duci la sala, fie faci acasa niste exercitii de intretinere.De asta exista exercitii de intretinere si de slabit. 30 de minute :

Http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm

2. Verifica-ti greutatea des.
3. Inlocuieste produsele cu multe calorii cu unele cu mai putine calorii.
4. Mananca multe legume si fructe. Orice dieta vei tine si orice nutritionist vei consulta cand vei vrea sa slabesti, iti va spune ca legumele fac minuni. Au foarte multe vitamine si substante hranitoare si ajuta si la digestie.
5. Odata ce ati slabit, hraniti-va cu proteine. Un studiu a dezvaluit ca femeile care au un nivel ridicat de proteine isi mentin mai usor greutatea, pentru ca dau senzatia de satietate si nu veti mai manca asa de mult.
Mult succes! Sper ca te-am ajutat:*! :D

| oana97 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci sport cel putin o data pe zi, sa mananci regulat adica 3 mese pe zi alcatuite din mancaruri proaspete. Sper ca te-am ajutat.