| Alinaga a întrebat:

Ce as putea manca dup[a avort? am voie apa minerala? si ar trebui sa ma spal de 2-3 ori pe zi ca sa nu fac infectie? va rog am nevoie de raspunsuri de la persoane care chiar stiu nu vreau injuraturi sau alte chestii stiu ca nu e bie ce am facut si eu sunt contra avorturilor dar s-a intamplat si nu aveam cu ce sa l cresc singura(am 18 ani iar mama nu m-ar fi acceptat cu un copil)va rog raspundeti
mi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti manca orice vrei tu, doar ca in cantitate redusa in primele zile. Nu e recomandat sa bei bauturi acidulate, macar o saptamana. E suficient sa te speli ca de obicei, dimineata, seara si dupa fiecare scaun, nu e nevoie sa te speli mai des decat minimul de zi cu zi.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Http://www.sanatateatv.ro/......upa-avort/
Nu e bine ce ai facut, dar nu te judec pentru ca nu e problema mea...:|:| totusi un pic de atentie mai multa se poate:|:|:|