| nicp a întrebat:

Ce as putea sa fac sa nu se mai vada vergeturile cand ma bronzez? cu ce sa le acopar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giulya85 a răspuns:

Tot ce putem sa mai facem pentru a le diminua este sa dam cu crema autobronzanta.de curand am cumparat de la oriflame cum am fost sfatuita pe acest site si pot sa zic ca este chiar foarte buna. cele de la avon am auzit ca nu sunt deloc bune arunci banii pe geam

13 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incearca sa scapi de ele cu o crema... uite ti-o recomand pe cea de la Avon (in unele oferte ajunge sa coste 2 buc 50 lei si iti ajung mai mult de o luna)

| LoryM22 a răspuns:

Din contra daca le lasi la soare nu se mai observa atat de mult+ de fiecare data cand iesi de la dus iti recomand sa te dai cu o crema si sa faci masaj "dur"in zonele cu probleme se vor diminua, asa fac eu.

Anna
| Anna a răspuns:

Vergeturile nu se mai pot trata decat daca apelezi la chirurgie, sunt operatii cu laser dar foarte costisitoare.Ai grija sa nu te mai ingrasi sau sa slabesti brusc si fa mult sport.Si,n-ar strica si un bronz, pentru a le masca partial! Bronzul nu le accentueaza, ci le uniformizeaza.

| joy a răspuns:

Nu ai ce sa le faci.Bronzeaza-te,o sa dea bine si o sa le mai maschezi putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca si un masaj anticelulitic in saloanele de specialitate. Poate vei reusi sa le diminuezihappy

| yoanna73 a răspuns:

"NOI "NU MAI PUTEM SCAPA DE ELE DECAT CU UN COSTUM INTREG. INCLUSIV EU.

| borsec a răspuns:

Vergturilenu mai iti trec cu nici o crema, iar la soare se vor accentua adica portiunea alba se va inrosii vor parea asa ca niste dungi pe corp.Solutia este operatia chirurgicala cu laser.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

E cam greu sa scapi de ele.iti prinde bine sa te bronzezi.happy

| nicp explică:

Eu credeam ca aliosa6. Adica dupa bronz vor fi ca niste dungi albe sad. Multumesc mult de raspunsuri.

| borsec a răspuns:

Nicoletapopa, pielea acolo unde a crapat este foarte sensibile si se inroseste la soare, soarele dauneaza vergeturilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Singura alternativă este terapia cu laser.
Este singura metodă care te scapă de inesteticele vergeturi.
Bronzul mai acoperă un pic din aceste aspect deranjant.
Mult succes și o piele fină.
Pa, pa.

| bunica a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta, au iesit si asa raman.sa-ti traiasca puisoru din brate este o poza superba.

NOname
| NOname a răspuns:

Buna, @nicp! Uite, si noi aici ne batem capul, cum se le acoperim:
http://www.tpu.ro/......-dar-sa-1/
Poate si ne alaturi si tu.;) Apropo, cu autobronzantul ai reusit sa acoperi vergeturile? Cam cat la suta se vedeau mai putin?

P. S. sa-ti traiasca puiutul! :* :x