| Didixu a întrebat:

Ce asi mai putea manca la dieta? Chiar nu mai am idei thinking Are ceva daca am mancat iaurt cu fructe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Da, are. Uita-te cat procent de grasime are. Cauta de la Activia, care este cu o, 1% grasime si are si fructe, ananas, capsuni..mananca dimineata mar cu fulgi de ovaz amestecati, sau iarturi dietetice! In timpul zilei nu uita de cei 2 litri de lichide pe care sa le bei, dar sa fie apa sau ceai, nu cafea sau suc. Si in schimb, ca gustare, mere sau ceva simplu si nu cu prea multe calorii. Tine dieta asta asa mai multe zile, si iti va fi bine. Din cand in cand poti manca si putina ciocolata, dar sa fie neagra!
Bafta!

2 răspunsuri:
| StarScream93 a răspuns:

Nu are nimic daca ai mancat iaurt cu fructe, ba dimpotriva. Ti-as recomanda carnea de pui fiarta. Nu contine grasimi si este foarte buna. Sau poti incerca carnea de vita, e foarte buna.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

O dieta nu consista în a te înfometa. Trebuie sa mănânci sănătos, și un iaurt e sănătos, e un lactat. Încearcă-le pe cele simple, desnatate.

Poți sa mănânci fructe și legume. Nu îngrașă și sunt sănătoase. Orice aliment light e bun.

Sper ca team putut ajuta! ^^