| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ceaiuri calmante bune pentru stres,anxietate insomnie, neliniste exista?
In afara de sunatoare ca nu am voie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Banuiesc ca iei antidepresive daca zici ca nu ai voie sunatoare.
Cel mai popular ceai pentru liniste e ceaiul de tei.
Mai poti sa bei si de paducel.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Sunt mare amatoare de ceaiuri laughing
Iti recomand ceaiul de musatel, ceaiul de tei, ceaiul de lavanda, ceaiul verde, ceaiul de ginseng, ceaiul de ghimbir. Precum si niste Omega3, Magneziu, Zinc si Calciu happy.

Sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ceaiul de musetel, tei mai mult la insomnie si stres, neliniste anxietate si tot sunatoarea ramane si la depresie, dar si la problemele tale.

| Elide a răspuns:

Passiflora ceai, ceva gen

| Avaricum a răspuns:

Sunatoarea a fost studiata ca tratament antidepresiv, si s-au obtinut niste rezultate, desi modeste, si pentru depresia minora.
Deci ai putea sa incerci ceai de sunatoare