| Bianca_6401 a întrebat:

Ce credeti despre cura de slabire doar cu iaurt banane si apa plata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

O prostie.

| JustOurSmile a răspuns:

Sincer... dac vrei sa ti cura asta ar insemna sa te infometezi si ti-ai da stomacul peste cap. Mai bine ai incepe doar o dieta (in care sa nu mananci peste ore 7)fara dulciuri, paine alba, mancare de tip fast-food sau prajitaetc. si ai incerca sa mananci mai multe fructe, legume carne pe gratar (mai ales peste si pui), lactate etc. Eu am tinut o dieta in genu` si am slabit cate un kg pe saptamana.

| BlackAngel232001 a răspuns:

E prostie. nu se slabeste prin a nu manca. trebuie sa manci doar mai putin nu chiar asa de putin cum ai spus tu daca vrei sa slabesti fa exercitii si mananca mai putin fata de inainte dar nu chiar asa putin. te pup. si sa nu faci prostia care ai spus-o

| MsGringer a răspuns:

Eu zic ca e foarte bine.E bine ca te preocupi de imaginea ta.Nu sa ajungi batoza de 100 kg.Pana la urma orice cura e buna, ca tot slabesti.

| Esperança a răspuns:

Stii ce o sa se intample?
Probabil vei scapa de grasime,dar te vei alege cu vreo boala.
Indicat este sa mananci normal,doar sa scazi din grasimi,mai putina paine,atentie am zis mai putina,nu deloc.
Carnea este f importanta macar odata pe saptamana trebuie sa mananci o bucata de carne fie ea fiarta,fie facuta pe gratar.
Poti manca peste,mai slab.
Fructe si legume cat mai multe, astea nu trebuie sa lipseasca.
Supe de legume, cartofi fierti.
Lichide poti sa bei cate vrei!
Mult sport si sa nu depasesti 3 mese pe zi!
Ai grija de tine si de sanatatea ta.