| cezarjunior01 a întrebat:

Ce credeti ma pot imbolnavi de la plans? plang foarte mult, si nu spun la nimeni pentru ca nu ma intelege nimeni, asa cred eu asta simt ca nimeni nu ma poate intelege. sufar in tacere am nevoie de mama uneori dar nu ma inteleg nici cu ea si ea ma face sa plang mereu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da devii prea trista si cazi in depresie, cei cu depresie mor la varste cuprinse intre 60 si 70 de ani cu atac de cord.

| Amelya02 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. si eu plang enorm de mult, de 5 ani incoace, si nici eu nu spun la nimeni deoarece nu am incredere in nimeni si nu sunt deschisa.
caut sa ma refugiez in melodii, dar pana cand?

M-as duce undeva departe de toti, ca m-am saturat de orasul asta prostesc si de lumea asta demodata si prosteasca
Cu mama nici eu nu ma inteleg bine, de fapt ne uram una pe cealalta.

| h3r a răspuns (pentru Amelya02):

La fel si eu, muzica e singura alinare.
Nu trebuie sa iti urasti mama, nici ea pe tine pentru ca ti-a dat viata. Incearca sa lasi si de la tine, poate o sa va intelegeti.
Sper sa treci si peste asta, desi este foarte dificil pentru inceput.
Take care!

| h3r a răspuns:

Buna. Sa te imbolnavesti? Da. Dar nu din cauza plansului ci din cauza ca te inchizi asa in tine, nu spui nimanui cu tine si ai o parere gresita despre ceilalti. Te retragi de langa ceilalti. Te inteleg cand zici de mama, crede-ma. Mama uneori nu e foarte buna pentru sprijin, mai ales daca esti intr-o stare proasta, ea nu o sa te inteleaga prea bine si o sa va certati. Incearca sa iesi mai mult, sa te deschizi mai mult, sa ai incredere IN TINE si in ceilalti mai ales. E bine sa plangi, doar asa poti sa te descarci atunci cand esti suparata, cand ai patit ceva sau multe altele... Daca ai nevoie de cineva cu, care sa vorbesti, lasa-mi un mesaj! Take care draga mea, nu uita ca totul vine din interior.

| h3r a răspuns (pentru h3r):

Nu spui nimanui ce e cu tine*, imi cer scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihic o sa te imbolavesti.trebuie sa-ti gasesti un prieten/prietena caruia sa-i spui ce te supara. poate te ajuta el/ea cumva.

| Hevnoraak a răspuns:

Sa inventat ceva numit psiholog ar trebui să mergi la unul.Din căte ştiu toate liceele au unul nu ştiu dacă sunt şi la scoli.

| Useeeer124124 a răspuns:

Nu. Plansul este ceva foarte naturla si... poate n-o sa-ti vina sa crezi benefic. Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine [ plang foarte mult singura ] dar ma inteleg bine cu mama love struck. Imi pare foarte rau pentru situatia ta. Dar stai linistita, am citit multe articole despre plans si scrie ca este benific.

| TeodorAm00 a răspuns:

Ai putea face depresie

| Bossu000918 a răspuns:

Faci atac cerebral

| FloryB a răspuns:

Uneori e bine sa te descarci, dar te poti imbolnavi.Incearca sa nu stai singura sau sa-ti gasesti mereu ceva de facut, ca sa uiti de tristete:X

| Annonnima20 a răspuns:

Crede-ma și eu trec prin aceeași situație ca ține. Nu am cu cine vorbi. Poate mă crezi nebuna dar ca să mă descarc vorbesc cu animalele. E adevarat... poți face depresie. Da...e normal să plângi dar nu așa de mult și nici eu nu prea pot vorbi cu mama.

Îți dau un sfat poți să vorbești cu un prieten ori cu o pisica (te va ajuta) poți scrie poezii sau să îți faci un jurnal și să îți scrii gândurile ori să scrii cântece sau să asculti. :*

| NokiaorIphone a răspuns:

Buna,nu vrei sa vorbesti cu cineva? care is motivele pentru care plangi mereu? Din cauza lu' mama ta sau din alta cauza? astept sa imi raspunzi. Sunt curioss.