| Swae a întrebat:

Ce creme sugerati pentru piele sensibila si uscata? Am observat ca cele cu acid hialuronic sunt cele mai folositoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 44566555 a răspuns:

Recomand creme de la nivea pe baza de melc

| Simpatic a răspuns:

Vorbim despre piele in general?, adica tot corpul, mainile sau tenul? pentru ten am o singura redomandare cremele hidratante de la la roche posay sunt best buy indiferent ca vorbim de maini sau ten, evident ca exista produse diferite pentru fiecare lucru in parte. Pretul este maricel dar merita.

| Donsavas a răspuns:

Intreaba un dermatolog. Ti le poate da compensate.

| Mmn a răspuns:

Eu folosesc o crema facuta natural din ceara de albina si plante si ma ajuta mult la tenul uscat. Cauta ceva care sa aiba miere de albine, ceara.

| TatianaIstrate a răspuns:

Sunt excelente atat cremele cu acid hialuronic, cat si serurile pe baza de acesta care au de obicei un continut mai ridicat de acid hialuronic. Pana pe 31 octombrie am vazut ca brandul NN Cosmetics are o promotie interesanta: la cumparaturi de peste 200 de ei de la ei de pe site primesti serul cu acid hialuronic care costa in mod normal 145 de lei cadou. Uite oferta -- https://www.facebook.com/naturalnutritioncosmetics/posts/2756714047945000

| TatianaIstrate a răspuns:

Si produsele cu vitamina E sunt f potrivite pentru ceea ce cauti tu. Uite un astfel de exemplu de crema cu vitamina E pe care eu una o folosesc cu precadere in lunile reci pentru ca este mai densa...