| nexT_2456 a întrebat:

Ce culoare are urina daca ai diabet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Nu modificarile de culoare sunt caracteristice la diabetici, ci cantitatea mare de urina (poliurie).

| micc a răspuns:

? nu stiuh sper sa nu aisad

Răspuns utilizator avertizat
| yonutz1 a răspuns:

Cred ca verde laughing. Din cate stiu eu nu se schimba culoarea daca ai diabet.

| RandyOrtonRKO a răspuns:

Galben spre portocaliu