| anonim_4396 a întrebat:

Ce dieta sa urmez ca sa scap de candida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Exista o dieta care omoara candida 100 %... se numesre dieta Atkins ...este o dieta f grea si cu multe sacrificii... dar din propria experienta pot sa zic ca functioneaza... eu am scapat de candida cu aceasta dieta... avand in vedere ca candida se hraneste cu zahar, glucide, fructoza etc... trebuie renuntat 100% la zahar (in orice forma)... pentru o perioada de 6 luni... insa recomandarea mea ar fi sa vb cu un nutritionist inainte de a incepe aceasta dieta pentru ca necesita niste suplimente de vitamine... la profil vei gasi Blogul meu unde vei gasi detalii si retete Atkins... multa sanatate

| elena a răspuns:

In primul rand tratamentul prescris de medicul specialist...

daniela
| daniela a răspuns:

Candidoza bucala? fara lactate

| doinisor a răspuns:

Nu dieta ci tratament la medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti merge la medic.iti va face o analiza a secretiilor si iti va recomanda un tratament care te va ajuta cu siguranta.stiu ca mai ajuta baile otel diluta in apa calduta.nu stiu cantitatile exacte, cauta aici pe site in raspunsuri si le vei gasi.imi amintesc ca am citit odata despre aceste bai.