| sweetys a întrebat:

Ce doctori cardiologi buni stiti in judetul Constanta? Am fost la un doctor si mi.a dat niste medicamente pe cere eu refuz sa le iau pentru simplul fapt ca nu mi-a spus ce am si pentru ca mi-a zis ca daca nu imi fac bine pastilele sa mai iau si alte pastile pe langa si daca tot nu simt o schimbare sau daca mi se agraveaza starea se vin sa imi dea alte pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si daca ti-a dat medicamente si nu le-ai luat cine vrei sa te ajute aici? Daca nici in doctor n-ai incredere crezi ca niste anonimi de pe acest site sunt mai priceputi? Omule, sfaturile medicale nu se dau pe net. Cine-ti da sfaturi aici este idiot! Ia medicamentele si nu te mai juca! Uita-te pe instructiuni si ai sa te dumiresti despre ce boala este vorba. Daca nu pune denumirea lor aici si te ajutam noi in masura posibilitatilor dar sfatul meu este sa faci ce zice medicul.

| sweetys explică (pentru Salontanul):

Am cerut doctori nu medicamente. Cand cineva nu iti zice ce ai si iti da medicamente ca poate, poate te faci bine sau ajungi mai rau, ce incredere sa ai in acel cardiolog? Daca nu iti pune un diagnostic concret si nu iti da niste medicamente sigure pentru ceea ce ai. Normal ca incerci si o alta opinie, a unui alt medic.

| Salontanul a răspuns (pentru sweetys):

Eu nu stiu. In urma consultului, daca ai mers pe calea normala medic de familie> medic specialist, trebuia sa-ti elibereze o scrisoare medicala si o reteta. Si pe reteta trebuie sa se afle diagnosticul. Cred ca mai degraba n-ai fost atent. Eu am o varsta considerabila si n-am auzit de un medic sa dea tratament fara diagnostic. Mergi la el, spune-i data cand ai fost si se va uita in registru de consultatii si-ti va spune. Daca nu ai mers la medicul de familie si ai mers direct la el platindu-i consultatia poate sa fi facut o jmecherie.