| Cristina505 a întrebat:

Ce e circumcizia si la ce ajuta? nu inteleg straight face toti baietii trebuie sa faca asta? sau de ce unii o fac si altii nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Reprezinta "botezul" baietilor evrei. Se face la 8 zile de la nastere si reprezinta legamantul barbatului evreu cu Dumnezeu. Se mai cheama si "taierea imprejur" (o gasesti in calendarul ortodox pe 1 ianuarie cand se sarbatoreste circumcizia lui Iisus).
Tehnica reprezinta taierea bucatii de piele (numita preput) care acopera varful penisului (glandul penian).
Din punct de vedere medical e mult mai sanatos prin prisma faptului ca nu necesita o igiena la fel de stricta ca la cei fara circumcizie. Asta scade si riscul de raspandire a unor boli cu transmitere sexuala precum virusul HPV care da cancerul de col uterin. Insa lipsa preputului, prin lipsa protejarii glandului, scade sensibilitatea glangului, ducand la un orgasm masculin mai slab.

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Numai baietii evrei o fac, tine de religia iudaica!

| KodrutZ a răspuns:

@fetitaCUPiscoturile: Corect, insa scazind sensibilitatea, vei putea sa bagi ca iepurasii Duracell...winking

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Circumcizia e buna pentru ca iti scade procentul de a face cancer, si nu e buna pentru ca iti va scadea sensibilitatea, si nu vei mai simtii aceaiasi placere in timpul actului sexual!