| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce efecte are tehnologia asupra creierului uman si asupra sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Suntem iradiați și asta are un efect negativ asupra a tot organismul. Oricum organismul nostru deja s-a obișnuit într-o oarecare măsură cu radiațiile, suntem asaltați din multe părți de ele. Am auzit odată despre o chestie cum că dacă stai într-o cameră în care sunt foare multe radiații, organismul suferă dar dacă după un timp mergi într-o cameră unde nu sunt deloc organismul va avea mai mult de suferit și poți muri dacă nivelul de radiații din camera precedentă era extrem de ridicat. Chestia e că organismele noastre deja s-au adaptat oarecum în acest mediu radioactiv(sper că nu am folosit un termen exagerat) dar asta nu înseamnă că totuși nu ne afectează într-o oarecare măsură. Îmbătrânirea sau afectarea creierului și a celulelor poate fi accentuată iar expunerea la radiații în mod excesiv poate duce la boli incurabile, cum ar fi cancerul.

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Efecte Negative.
Mai ales asupra sanatatii. Putem avea probleme vizuale(vm ajunge sa purtam toti ochelari)
deja totul e legat de tehnologie. Nimic nu mai misca fara acordul ei