| maria344556 a întrebat:

Ce este colica apendiculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

O durere cu caracter pulsatil (te ia/te lasa) datorata inflamatiei apendicelui.

| maria344556 explică (pentru CuriousStuff):

Asta inseamna ca am apendicita?

| CuriousStuff a răspuns (pentru maria344556):

Foarte posibil. Depinde cine si cum ti-a pus diagnosticul asta.