| gynycola a întrebat:

Ce este dispareunie? cu ce se trateaza? e grav... v-oi muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este prezenta durerii in timpul actului sexual, datorata de regula, unui preludiu deficitar, posibil asociat cu ne valorizarea si recunoasterea pertenerului ca fiind ok... mai pot fi si cauze fiziologice ale aparatuluitau genital, care necesita investgatii gineco! Pe scurt, este indicat intai reconsideraea atitudinii partenerului, adica tandrete la maxim, un pahar de vin rosu sau sampanie, pentru relaxare si usoara euforizare, si, evident, preludiu prelungit, pana simti tu ca il vrei in tine! Atentie la ambient, stress, igiena, protectie si Afectiune! SUCCESS! Daca nu merge, dupa vizita la ginecoloaga si cateva incercari, scrie-mi, si mai vedem! Nu e grav, nu se moare din asta, dar de ce sa nu simti placerea?, k doar e a ta, e in tine si e infinita! Totul e sa ai un partener atent si tandru, pe care sa-l placi si vrei, iar el sa si poata! Success!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-oi? unde era profa ta de lb romana dragutule?

| pringles a răspuns:

Mai bine vb cu un medic specialist

| gynycola explică:

Daca vrei sa ma corectezi ...de ce nu o faci direct fara sa t-e ascunzi?

| macarale a răspuns:

Http://dexonline.ro/search.php?cuv=dispareunie

corect este 'voi muri' si 'te ascunzi'. oricine ar fi cel/cea care te-a corectat, are dreptate. invata sa scrii corect romaneste!