| q2amyra a întrebat:

Ce este ecografia pelvina? Ce iti face la consult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Smmo a răspuns:

Daca vorbim de ecografia normala, care se face pe exterior, nu este dureros, nici neplacut. Iti da cu un gel transparent si iti misca un aparat ca un fel de scanner pe abdomen. Uite aici si poze: https://www.medicover.ro/investigatii-si-tratamente/ecografia-pelvina/

| IonelaIasmina a răspuns:

Îți vede toate organele genitale. Dacă ești fată se vede vaginul, ovarele, etc. Nu îți face nimic, pur și simplu are un aparat cu care îți face. Nu te doare absolut nimic, mai mult te,, gâdilă,,!
Sănătate!