| AlexMusiq a întrebat:

Ce este mai daunator ? O tigare, 300 de whiskey, sau o cutie de energizant ? Daca se poate si o micuta explicatie ? :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Tind să cred că țigarea, acum depinde și cât de tare e. Dacă te uiți atent pe pachet într-o parte scrie cât Gudron, Nicotină și CO2 conțin. De exemplu Dunhill negru are 10, 10 și 10 dar Philip Morris are 5, 5 și 4. Deci e relativ, depinde și ce țigări fumezi. La fel e și cu energizantele, depinde câtă cofeină/taurină au. Pe unele dacă te uiți scrie supradoză de cofeină. Alcool-ul în cantități mici e ok. Deci cam toate de aici dacă le-ai consuma în catitățile spuse de tine nu ar avea ce să-ți facă rău dar dacă ajungi să le consumi zilnic da. De la țigări crește riscul de cancer la plămâni& accident cardio-vascular, de la alcool ajungi să ai probleme cu ficatul de la energizante la fel...deci nici unul nu e sănătos dar țigările cred că-s cea mai rea variantă.

1 răspuns:
| Nazif_Ahmed_1905 a răspuns:

Tigara e mai daunatoare.