| NoahKaan a întrebat:

Ce exercitii sa fac la sala pentru stern infundat? Mai detaliat. Daca e cineva pe aici cu aceasta problema, cat de mare e gaura? Cati cm are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Sunt tot felul de videoclipuri pe Youtube, ca acesta: https://www.youtube.com/watch?v=bBUq7Aer7vg

Cel mai bine este sa mergi la doctor la o consultare. El iti va spune cat de grav este si iti va sugera si un tratament. E drept ca nu mai poti rezolva 100%, se poate ameliora totusi.

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Sternul infundat este o urmare a rahitismului(lipsei vitaminei D).

| AC4S4 a răspuns (pentru Panamax):

I-auzi, nu mai bine cautai pe google sa vezi despre aceasta malformatie? Nu. Ai spus ca daca tu nu ai auzit despre asta sigur nu exista si trebuie sa scrii un raspuns prin care sa-ti arati proasta informare.

| NoahKaan explică (pentru Panamax):

Ai de capul tau...Asa se numeste problemă asta im romana. Științific se numeste Pectus excavatum chest. Dar tu ce sa stii?

| Foame a răspuns:

Este o "problema" anatomica, nu poti face nimic in legatura cu asta, De exemplu eu nu am 8 patratele am 7 "jumatate" find imperfecte, nu am ce sa fac.Te descurci cu ce ai si fi mandru de asta.