| Violeta_Petcu_1991 a întrebat:

Ce fac daca imi curge mult ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Aşa se mai întâmplă în unele luni, acum nu ştiu dacă la tine e în fiecare lună la fel. Dar la mine, de exemplu, luna trecută mi-a curs foarte puţin şi luna aceasta mi-a întârziat 2 zile, iar când mi-a venit, a venit cu presiune :)) 4 zile m-a omorât :D
Dar pentru liniştea ta poţi consulta un medic, nu e nici o ruşine.
Mai multe: http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/ciclu-menstrual-abundent
P.S Dacă vrei să nu ai probleme foloseşte Always Maxi Super Plus. Pentru absorbţie imediată a fluxului abundent.
Sănătate!

| Aale10433 a răspuns:

Ammm nu prea ai ce face. Astepti sa vina normal. Am patit si eu intr-o luna. tot curgea mult si n-am avut ce face. A trebuit sa astept pana si-a revenit. oh go on Nu-ti fa griji trece.

| lolisor a răspuns (pentru Aale10433):

thinking de obicei... daca iti intarzie iti curge mai mult, nu e motiv de ingrijorare.

| Aale10433 a răspuns (pentru lolisor):

Nu neaparat... adica la fiecare difera si simptomele inainte sa-ti vina si in timp ce esti la ciclu (unele au dureri, crampe) etc...

| Anamariapuya2002372881 a răspuns:

Nu te speria trece usor! Ia niste ceai de cretisoara si iti va trece foarte repede stiu ca iau si eu cand am la fel si in plus asimileaza si durerea! Multa sanatate!