| anonim_4396 a întrebat:

Ce factor de protectie solara imi trebuie pentru aceasta perioada a anului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alma a răspuns:

Factorul de protectie solar este un indicator ce arata timpul ce o persoana sta expusa la soare fara sa sufere arsuri. Eu iti recomand in functie de tonul pieli(deschis sue inchis la culoare)sa folasesti un F. P. de maxima protectie. Distractie placuta

| astrolutza a răspuns:

Buna! Depinde foatre mult de tipul tau de ten....eu de exemplu nu am un ten sensibil sau foarte alb si folosesc mereu(asta in cazul in care folosesc) facor 15 si imi este suficient...si cel mai important...sa te cremuiesti mereu dupa baitza in mare/piscina happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de tipul tau de piele si de cat de mult de expui la soare. Poti sa faci o testare cu dermatoscopul si vei afla de ce tip de protectie ai nevoie in functie de tenul tau si zona geografica in care vei merge la plaja